Voor en door schippers
Categoriën
Sociale Media

Twitter
[fts_twitter twitter_name=ASV16 tweets_count=3 cover_photo=no stats_bar=no show_retweets=no show_replies=no]

Corona – COVID-19

Komende tijd zullen wij proberen hier zoveel mogelijk nuttige informatie plaatsen aangaande het Coronavirus – COVID-19

Groet en sterkte in deze moeilijke tijden,

Bestuur en denktank van de ASV

 

 


22-04-2021
Via onze ambassade in Berlijn hebben we iets meer duidelijkheid gekregen over de maatregelen in Duitsland.

Voor transportpersoneel – waaronder dus de binnenvaartschippers (en hun gezinsleden die op het schip wonen) – gelden afwijkende regels.

Hoofdzaak is dat de schippers tijdens het verrichten van hun werkzaamheden tot en met 72 uur geen test hoeven te ondergaan. In de deelstaten Noordrijn-Westfalen, Rijnland-Palts, Hessen en Baden-Württemberg is voor de binnenschippers en hun bemensing geen quarantaine verplicht tot en met 72 uur. Zijn schippers langer onderweg dan 72 uur, dan worden zij geacht in quarantaine te gaan op hun eigen schip (kan al varende). Belangrijk is echter dat zij op hun schip blijven! Alleen in Rheinland Pfalz mag men van boord voor winkelbezoek of een andere bestemming van korte duur. En zij zich in dat geval aan de coronaregels aan wal (dragen van gezichtsmasker) houden.

De “thuisreis naar het eigen huis” zal rechtstreeks moeten gaan met ook de nodige gegevens over die situatie. Familiebezoek is niet toegestaan, aangezien men op het schip dient te blijven.

De uitzonderingen van het brengen en halen van minderjarige kinderen naar een school is volgens de Allgemeinverfügung van en naar Noordrijn-Westfalen mogelijk. Het is helaas niet toegestaan uit de auto te stappen. Of deze uitzondering ook voor de binnenschippers geldt, wordt niet expliciet aangemerkt. Bij aanhouden door politie zal vermoedelijk enige bewijzen moeten tonen dat men schipper of bemanning is die onderweg en de reis rechtstreeks aflegt van huis naar schip vv of dat kinderen naar school worden gebracht.

In Schuttevaer staat/komt een publicatie hierover te staan.

Mochten zich specifieke voorvallen voordoen, meld ze dan


02-11-2020

Kamerbrief aanvullingen op steun- en herstelpakket


Nieuwe lock down België

30-10-2020
De federale regering en de regeringen van de deelstaten hebben vandaag in het Overlegcomité beslist om over te gaan tot een verstrengde lockdown.

De strengere regels zijn nodig om de toenemende druk op onze ziekenhuizen een halt toe te roepen en de besmettingscurve zo snel en radicaal mogelijk om te buigen.

De federale regering en de regeringen van de deelstaten hebben vandaag in het Overlegcomité beslist om over te gaan tot een verstrengde lockdown.

De strengere regels zijn nodig om de toenemende druk op onze ziekenhuizen een halt toe te roepen en de besmettingscurve zo snel en radicaal mogelijk om te buigen.

Info


Lock down Frankrijk

Per 30 oktober 0:00 uur gaat Frankrijk in een lock-down.

Het is dus niet toegestaan om zonder reden je huis (het schip) te verlaten.
Wie toch van boord moet voor werk, boodschappen of medische reden (doktersbezoek) moet een formulier invullen.
Het formulier kun je op deze link invullen en uitprinten, en dien je onderweg bij je te hebben.

Ook voor het uitlaten van huisdieren (max 1 km. afstand van boord) moet je het formulier bij je hebben.


In België is ook een avondklok. (24:00 – 5:00 uur)
Kijk hier 
En extra maatregelen Wallonië


Nieuwsbrief april 2020


Update 28-04-2020

Update 10-04-2020


Update 08-04-2020


Update 26-03-2020


Update 22-03-2020


Update tot 21-03-2020